Strona głównaITNiewielkie urządzenia do zadań specjalnych – terminale mobilne

Niewielkie urządzenia do zadań specjalnych – terminale mobilne

Większość współczesnych przedsiębiorstw dąży do automatyzacji procesów produkcyjnych, magazynowych i handlowych, co w efekcie skraca czas realizacji poszczególnych zadań i minimalizuje koszty związane z wytwarzaniem i magazynowaniem produktów. W firmach wykorzystywane są zarówno pokaźnych rozmiarów maszyny i urządzenia, jak i niezwykle funkcjonalne sprzęty o kompaktowej budowie. Do tej ostatniej grupy należy zaliczyć terminale mobilne, które ze względu na szereg funkcjonalności, a przy tym trwałą, a jednocześnie lekką budowę i niewielkie wymiary, bywają nazywane urządzeniami do zadań specjalnych.

Przenośny komputer wyposażony w czytnik kodów kreskowych

Terminale mobilne to urządzenia wykorzystujące bezprzewodową technologię wymiany danych i zasilane baterią, co oznacza, że w codziennej pracy stosowane są bez jakichkolwiek połączeń kablowych. Te przenośne komputery mogą być zatem wykorzystywane w magazynach czy halach produkcyjnych o znacznej powierzchni – pracownik może z nich swobodnie korzystać w dowolnym miejscu wewnątrz budynku, ale także podczas prac terenowych.

Terminale mobilne (szeroki wybór wysokiej jakości urządzeń znajdziesz tutaj) umożliwiają ręczne zapisywanie, edytowanie i przesyłanie danych, a ich funkcjonalność wzmacnia wbudowany czytnik kodów kreskowych, który z kolei umożliwia automatyczne odczytywanie danych z etykiet produktów, kuponów czy biletów.

Najpopularniejsze zastosowania terminali mobilnych

Niewielkie przenośne komputery znajdują zastosowania w firmach o rozmaitym profilu działalności. W pierwszej kolejności z pewnością należy wspomnieć o centrach dystrybucji i magazynach, w których znajduje się ogromna ilość zróżnicowanych towarów. Firmy operujące wieloma komponentami, nie mogą funkcjonować bez terminali mobilnych i czytników kodów kreskowych, ponieważ bez nich nie byłyby w stanie zapanować nad ogromną ilością towarów i kontrolować ich przepływu w magazynie.

Podobnie wygląda to w przypadku dużych zakładów produkcyjnych, w których zachodzi potrzeba znakowania wytwarzanych elementów oraz gotowych, przygotowanych do pakowania produktów. Urządzenia wykorzystujące bezprzewodową technologię na każdym kroku towarzyszą pracownikom hal produkcyjnych odpowiedzialnym za zarządzanie procesami wytwarzania.

Terminale mobilne wykorzystywane są również przez pracowników poczty oraz w firmach kurierskich. Chętnie korzystają z nich osoby odpowiedzialne za realizację zadań w terenie – nie tylko przedstawiciele handlowi, ale także pracownicy elektrowni czy gazowni, którzy wizytują mieszkańców i na miejscu wystawiają stosowne rachunki.

Terminale mobilne – praca w trudnych warunkach

Nieodzowną częścią urządzeń przenośnych jest wzmocniona obudowa, która minimalizuje ryzyko uszkodzenia terminala w chwili upadku. Niezależnie od tego warto jednak pomyśleć o zakupie akcesoriów, które umożliwią przymocowanie przenośnego komputera do wózka widłowego czy też paska spodni.

Obudowa urządzenia mobilnego musi być trwała i szczelna, ponieważ terminal wykorzystywany jest w różnych, niekiedy naprawdę trudnych warunkach przemysłowych (dotyczy m.in. hal produkcyjnych i magazynów) oraz atmosferycznych (dotyczy działalności pracowników mobilnych).

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments