Strona głównaITObróbka skrawaniem – przygotowanie metalowych elementów do produkcji silników

Obróbka skrawaniem – przygotowanie metalowych elementów do produkcji silników

Wytwarzanie elementów czy też całych grup komponentów do produkcji silników, maszyn i urządzeń mechanicznych powinno odbywać się możliwe szybko, tanio i bezpiecznie, przy czym szybkie tempo pracy nie może mieć negatywnego wpływu na jakość wytwarzanych produktów. Optymalizacja procesu produkcyjnego możliwa jest dzięki inwestycji w nowoczesny park maszynowy oraz programy komputerowe, które pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości maszyn CNC. Obróbka skrawaniem CNC jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod przygotowywania elementów do produkcji silników.

Maszyny CNC a przemysł motoryzacyjny

Najnowsze technologie znajdują zastosowania w wielu gałęziach przemysłu, a jedną z tych, które z najnowszych osiągnięć technologicznych czerpią pełnymi garściami, jest przemysł motoryzacyjny. Maszyny CNC i elastyczne programy CAM wykorzystywane są przez największe koncerny motoryzacyjne na świecie. Obróbka skrawaniem przy wykorzystaniu tych narzędzi pozwala na wytwarzanie przedmiotów o skomplikowanych kształtach i najwyższej jakości powierzchni. Z niepozornego kawałka metalu mogą powstać precyzyjne elementy do silników samochodów, ale i innych pojazdów mechanicznych.

Obróbka skrawaniem – usuwanie nadmiaru materiału

Ostre narzędzia kształtne pozwalają na szybką i niezwykle dokładną obróbkę metalowych elementów. Pełne wykorzystanie możliwości narzędzi kształtnych możliwe jest dzięki elastycznym programom CAM, które umożliwiają precyzyjne programowanie w różnych typach obróbki. Obróbka ubytkowa, która polega na usuwaniu nadmiaru, czyli tzw. naddatku, nie może odbywać się bez ścisłej kontroli. W przypadku metalowych elementów do produkcji silników nawet 1 mm różnicy może mieć znaczenie.

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments