Strona głównaITCAD CAM nowoczesny program do obsługi maszyn CNC

CAD CAM nowoczesny program do obsługi maszyn CNC

Współczesny przemysł nie może obyć się bez nowoczesnych linii produkcyjnych oraz maszyn sterowanych numerycznie. Mimo dość wysokich kosztów początkowych, nowoczesne maszyny pozwalają na optymalizację produkcji i redukcję kosztów w przyszłości. Umożliwiają precyzyjne wytwarzanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów – oczywiście pod warunkiem, że operator maszyny jest w stanie wykorzystać wszystkie jej możliwości. To dzieje się wówczas, gdy przedsiębiorstwo inwestuje nie tylko w urządzenia, ale również wysokiej jakości oprogramowania CAD CAM oraz szkolenia pracowników.

Wdrożenie rozwiązań CAD CAM w przedsiębiorstwie

Zakupem nowoczesnego oprogramowania zainteresowane są zarówno nowe firmy, jak i przedsiębiorstwa, które funkcjonują na rynku od lat i oczywiście korzystają z maszyn CNC, ale widzą potrzebę wprowadzenia zmian. W obu przypadkach konieczne jest wdrożenie rozwiązań, które przyspieszą produkcje i zminimalizują jej koszt.

Do rozwiązań tych należą programy CAD CAM od OPEN MIND Technologies AG. Autoryzowanym partnerem tej firmy w Polsce jest CAM Technology. To właśnie CAM Technology zajmuje się dystrybucją elastycznego oprogramowania CAM hyperMILL do obróbki w 2D, 3D i w 5-osiach, a także stworzonego z myślą o CAM programu hyperCAD – S.

Szkolenia CAD CAM

Rola firm sprzedających nowoczesne oprogramowania nie kończy się w momencie, gdy produkt zostanie przekazany nowemu właścicielowi. A przynajmniej nie powinno tak być. Przeciwnie – kolejnym punktem jest wdrożenie oprogramowania w firmie, w której będzie użytkowane oraz przeprowadzenie szkolenia z jego obsługi.

Nieodzowny etapem zakupu oprogramowania jest jego prawidłowe wdrożenie u klienta. Jeśli chodzi o program CAM, najważniejsze jest prawidłowe wdrożenie postprocesorów dla określonych maszyn CNC. Najlepiej, gdy każdy z zakupionych postprocesorów jest testowany na maszynie klienta, co daje pewność, że układ będzie działał prawidłowo.

Wykorzystanie możliwości programu CAD CAM

Etap wdrażania bezpośrednio wiąże się z przeprowadzaniem szkolenia z obsługi programu. Aktywny udział w praktycznym szkoleniu daje pewność, że pracownik będzie potrafił m.in. programować obróbkę. Pełne wykorzystanie możliwości programów CAD CAM oraz maszyn CNC możliwe jest dopiero po zakończeniu szkolenia, podczas którego wykorzystywane są przykłady klienta firmy sprzedającej oprogramowanie.

Szkolenia wdrożeniowe odbywają się na ogół w siedzibie firmy klienta, ale możliwy jest także udział w szkoleniu prowadzonym u dystrybutora/sprzedawcy.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments