Program CAM

Programowanie obróbki CNC – program CAM

W ostatnich latach bardzo mocno rozwinęła się branża obrabiarek CNC. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z innowacyjnych rozwiązań, dostrzegając, że mechaniczna obróbka znacząco skraca czas powstawania produktów, a jednocześnie zapewnia ich wysoką jakość. Oczywiście nie bez znaczenia są także programy CAM, jakie wykorzystuje się do programowania obróbki. Funkcjonalny program CAM zdecydowanie ułatwia programowanie, a przy tym zapewnia szybką i precyzyjna pracę narzędzi kształtnych.

Obrabiarki przystosowane do seryjnej produkcji

Duże firmy nastawiają się na produkcję masową, dlatego stawiają na urządzenia przystosowane do seryjnej produkcji. Urządzenia, które raz zaprogramowane będą działać przez długi czas, nie wymagając przy tym zmiany ustawień czy nieustającej kontroli ze strony pracowników.

Wydajność i trwałość obrabiarki to jednak nie wszystko. Powstawanie produktów to także, a może przede wszystkim, proces projektowania, a następnie planowania produkcji i wytwarzania gotowych elementów. Program CAM (zobacz CAM hyperMILL) może skrócić czas przygotowania obróbki o nawet 80%.

Program CAM – zoptymalizowana i ekonomiczna produkcja

Dzięki programom CAM proces programowania obróbki jest łatwy i wygodny. Dzieje się tak m.in. dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji – nie musimy opisywać współrzędnych, do których ma przesuwać się narzędzie, tylko wybieramy jednym kliknięciem odpowiednią własność.

Wykorzystanie CAM hyperMILL sprawia, że obróbka przyspiesza, a przy tym jest niezwykle precyzyjna. To przekłada się na mniejszą ilość odpadów, a większą gotowych do wykorzystania produktów (części maszyn, form, matryc, grup komponentów i innych). Tym samym zyski producenta znacząco rosną.

Możliwości programów CAM

Programy CAM znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Mogą być wykorzystywane w odniesieniu do rozmaitych maszyn CNC, sprawdzają się w różnych typach obróbki (2D, 3D i w 5-osiach).

Wybierając program CAM warto sprawdzić, czy jego dostawca oferuje w pakiecie programy CAD tworzone z myślą o CAM. Takie połączenie znacznie przyspiesza programowanie procesów NC. Po wdrożeniu spójnych rozwiązań przedsiębiorca zauważa, że skraca się czas, jakie trzeba poświęcić na tworzenie technologii na obrabiarkę, problemu nie stanowi tworzenie programów dla skomplikowanych kształtów, skraca się również czas potrzebny na sprawdzanie kodów. Ponadto możliwe jest szybkie wprowadzanie zmian w ścieżkach modelu. Co więcej, dostawy takich rozwiązań oferują pełen pakiet szkoleniowy z obsługi programów CAM i CAM, dzięki czemu możliwe będzie pełne wykorzystanie ich możliwości.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments