Strona głównaITSkaner sylwetki – rozwiązania dla producentów odzieży

Skaner sylwetki – rozwiązania dla producentów odzieży

Nowoczesne narzędzia pomiarowe umożliwiają wymiarowanie najróżniejszych obiektów, począwszy od części motoryzacyjnych, poprzez rzeźby, skończywszy na okazałych budowlach. Co ciekawe, dobrej jakości skaner 3D służy również do precyzyjnego, szybkiego i bezkontaktowego pomiaru ludzkiego ciała. Skaner sylwetki możliwy jest dzięki zaawansowanym technologiom – w procesie skanowania tworzona jest siatka punktów odpowiadających za kolejne części ciała.

Usługa skanowania sylwetki ludzkiej

Skanowanie sylwetki ludzkiej bywa przydatne w medycynie, przemyśle rozrywkowym (filmy, gry komputerowe), branży fitness, ale i branży odzieżowej. Niezależnie od tego, do czego zostaną wykorzystane skany 3D, zawsze powinny wyróżniać się wysoką jakością, bo tylko wtedy będzie możliwe idealne dopasowanie protezy czy ubrania. Poza tym proces skanowania musi być bezpieczny dla człowieka. Tylko wysokiej jakości skanery 3D są w stanie spełnić te założenia. Skaner sylwetki zawsze powinien być wykonywany z użyciem profesjonalnych urządzeń.

Nie wszystkie firmy, które korzystają z technologii skanowania 3D, dysponują własnymi urządzeniami. Dużą popularnością cieszą się usługi skanowania świadczone przez firmy zewnętrzne. Usługi skanowania ludzkiej sylwetki kierowane są zwłaszcza do producentów odzieży oraz firm świadczących serwis odzieży, czyli m.in. wypożyczalni kostiumów, wypożyczalni sukien ślubnych, czy zakładów zajmujących się konserwacją futer i kożuchów. Obok tego z usług skanowania sylwetki ludzkiej chętnie korzystają firmy, w których bardzo ważne jest dobre dopasowanie odzieży. Skaner sylwetki przydaje się zatem w służbach mundurowych, związkach sportowych i wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się odzież specjalistyczną.

Skaner sylwetki – na czym to polega?

Skanowanie sylwetki odbywa się z wykorzystaniem wysokiej jakości skanera bezdotykowego. Oznacza to, że głowica skanująca nie przemieszcza się po ludzkim ciele, a bada je z pewnej odległości.  Zwykle skaner wykorzystuje technologię triangulacji światła – oprogramowanie przetwarza odebrane impulsy elektryczne na konkretne wymiary. W ten sposób powstaje trójwymiarowy obraz sylwetki ludzkiej. Niektóre urządzenia skanujące świetnie sprawdzają się zarówno podczas skanowania całej sylwetki, jak i określonych części ciała, w tym również samej głowy.

Skanowania ciała ludzkiego – zastosowania w branży odzieżowej

Skanowanie 3D sylwetki ludzkiej ma wiele zalet. Skaner sylwetki jest szybki i precyzyjny – dzięki precyzyjnemu pomiarowi możemy zweryfikować wartości pomiarów wykonanych metodą tradycyjną i zredukować ilość błędów. Dane te przydadzą się również w przyszłości, gdy klient złoży kolejne zamówienie. Tym samym czas realizacji zlecenia zostaje znacznie skrócony, bo firma odzieżowa od razu jest w stanie dobrać odpowiedni rozmiar ubrania.

Skany sylwetki pomagają w doborze właściwego rozmiaru odzieży, a tam, gdzie to konieczne – jego ścisłe dopasowanie. Poza tym dzięki skanom możliwe jest uzyskanie wizualizacji odzieży w 3D i zaprezentowanie oferowanych ubrań w atrakcyjnej formie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments