Strona głównaITSkanowanie 3D - jak zamówić usługę?

Skanowanie 3D – jak zamówić usługę?

Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałby współczesny przemysł i praca firm produkcyjnych bez możliwości korzystania z technologii 3D. Możliwość pozyskania trójwymiarowych modeli sprawia, że jesteśmy w stanie na ich podstawie produkować więcej i szybciej, a przy tym wnikliwiej kontrolować procesy produkcyjne. Oczywiście to, że wiele firm korzysta z technologii 3D, nie znaczy, że dysponuje własnymi skanerami. Skanowanie 3D to usługa dostępna na zamówienie.

Kto świadczy usługi skanowania 3D?

Często są to firmy, które zakupiły profesjonalny sprzęt, ale nie są w stanie w pełni wykorzystać jego możliwości i mają poczucie, że urządzenie się u nich marnuje, podczas gdy mogłoby posłużyć innym firmom, a jednocześnie umożliwić pozyskiwanie środków finansowych z dodatkowego źródła.

Chcąc zamówić usługę skanowania 3D, warto jednak zapoznać się z ofertą firm, które dysponują skanerami własnej produkcji. Jeśli chodzi o temat skanowanie 3D cena, tak naprawdę nie ma znaczenia, czy usługę realizuje producent skanera, czy też firma, która nabyła go w drodze zakupu. Różnica może dotyczyć natomiast jakości świadczonych usług. Producenci skanerów znajdą swoje urządzenia w każdym calu, a co za tym idzie – skanowanie 3D przebiega szybko i bezbłędnie, a gdyby zdarzyła się jakakolwiek usterka urządzenia, szybko odnajdują źródło problemu i potrafią go wyeliminować.

Jak zamówić usługę skanowania 3D?

Wystarczy skontaktować się z firmą, która oferuje usługi skanowania 3D i opisać, jakie obiekty i w jakim terminie chcielibyśmy poddać wymiarowaniu. Która forma kontaktu jest najlepsza? Tak naprawdę nie ma to znaczenia, wystarczy wybrać jedną z opcji zamieszczonych na stronie internetowej producenta skanerów. Najczęściej są to trzy opcje, na czele z rozmową telefoniczną i wiadomością e-mail. Nieco nowocześniejszym rozwiązaniem są formularze kontaktowe, których również należy szukać na stronie firmowej w zakładce Kontakt.

Skanowanie 3D w siedzibie firmy klienta

Usługi skanowania 3D mogą być realizowane w terenie, w siedzibie firmy klienta bądź też w laboratorium pomiarowym. Wiele zależy od tego, jakie obiekty mają być skanowane. Jeśli są to małe przedmioty, które możemy spakować i wysłać do laboratorium pomiarowego, warto z takiej opcji skorzystać. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na wymontowanie jakiejś części i usunięcie jej z firmy na kilka dni, lepiej sprowadzić skaner 3D na miejsce. Jeszcze inną opcją jest skanowanie 3D w terenie, które może być wykonywane w rozmaitych lokalizacjach na terenie całego kraju. Profesjonalny skaner to urządzenie mobilne i wyposażone w trwałą obudowę, dlatego bez obaw można się z nim przemieszczać z miejsca na miejsce.

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments