Strona głównaITOprogramowanie CAD

Oprogramowanie CAD

Oprogramowanie CAD stworzone z myślą o CAM

W wielu przedsiębiorstwach wciąż wykorzystuje się niezintegrowane narzędzia CAD i CAM, przez co niestety wydajność procesu opracowywania produktów pozostawia wiele do życzenia. Tymczasem firmom powinno zależeć na ułatwieniu projektowania produktów i skracaniu czasu produkcji. Dlatego warto stawiać na oprogramowanie CAD, które jest tworzone z myślą o CAM.

Od projektowania do wytwarzania

Projekt nie powstaje po to, by pozostać bezużytecznym rysunkiem. W dalszej kolejności konieczne będzie przystąpienie do jego realizacji, a wiec wytwarzania produktów. Idealnie, gdy wywiązuje się nic porozumienia między projektantem a producentem. Dzięki temu skraca się czas opracowywania produktów, a jednocześnie znacząco poprawia jakość gotowych wytworów.

Integracja rozwiązań CAD i CAM umożliwia nawiązanie wspomnianej wyżej nici porozumienia. Projektowanie i produkcja przebiegają sprawniej i nie są tak kosztowne jak w przypadku, gdy w firmie wykorzystuje się niezintegrowane narzędzia.

Oprogramowanie CAD dla technologa produkcji

Oprogramowanie CAD, które postało z myślą o CAM (profesjonalne oprogramowanie zamówisz tutaj) to funkcjonalny system dla programistów CAM, znacząco przyspieszający programowanie procesów NC. Wszystko to przyczynia się do tworzenia coraz bardziej nowatorskich i wydajnych produktów, które szybko zyskują uznanie konsumentów.

Technologiczne postępy w zakresie opracowywania produktów przejawiają się dziś w integracji projektowania z procesem produkcji, co oznacza połączenie funkcji narzędzi obsługujących dane projektowe. Oczywiście oprogramowanie CAD nadal służy do opracowywania produktu, a oprogramowanie CAM do tworzenia ścieżek dla narzędzi i form do maszyn, ale dzięki integracji CAD/CAM technolog produkcji może brać udział w obu procesach. Warto przy tym zauważyć, że profesjonalny program CAD dla programistów CAM jest łatwy do nauki.

Nowe rozwiązania technologiczne

Oprogramowanie CAD, które jest idealnie dopasowane do programu CAM, znacznie przyspiesza programowanie procesów NC i spełnia wszystkie wymagania użytkowników CAM. Pomaga m.in. w opracowywaniu wielu codziennych wyzwań, które pojawiają się podczas pracy z siatkami mesh, powierzchniami, bryłami, a także służą do tworzenia precyzyjnych komponentów i narzędzi.  Usprawnienie projektowania i możliwość niemal natychmiastowego wprowadzania zmian czy nowych wersji, oznacza ograniczenie kosztów i czasu pracy technologa produkcji. Konieczność zrealizowania postawionych przed nim zadań, wprowadzania zmian czy aktualizacji, nie wiąże się już z koniecznością wstrzymania produkcji. Zmiany projektu oraz zlecenia zmian technologicznych stają się po prostu kolejnymi etapami w drodze do podniesienia jakości produktu, jak i samego procesu produkcyjnego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments